İş

ULUSKON ile Libya Büyükelçisi arasında işbirliği toplantısı yapıldı

Uluslararası Yatırım ve İş Dünyası Konfederasyonu (ULUSKON) Genel Lideri, Birleşmiş Milletler (UNOPS) Danışmanı ve Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (WIPO) Danışmanı Nezaket Emine Atasoy, Libya Büyükelçisi Mustafa Elgelaib ile işbirliği toplantısı düzenledi.

Ziyaret kapsamında ikili, Türkiye ile Libya arasında artan ticaret ve olası iş birliğini ele aldı. Libya ve ULUSKON’un ortasında gerçekleşen bu işbirliği toplantısı, iki ülke arasındaki ekonomik bağların daha da güçlendirilmesi adına değerli bir adım olarak fiyatlanıyor. Libya ile Türkiye arasındaki dostluk ve ekonomik işbirliğinin, ticaretin artırılması ve işbirliği imkanlarının değerlendirilmesiyle daha da derinleştirilmesi beklenmektedir. Bu toplantıda ele alınan stratejilerin, iki ülke arasındaki iş birliğini daha da güçlendirecek projelere dönüşmesi ve ticaret potansiyelinin en üst düzeye çıkarılması amaçlanıyor. Görüşmede iki ülke arasındaki ticaret hacminin keşfedilmemiş büyük bir potansiyele sahip olduğu vurgulandı. Ticaretteki büyüme potansiyelinin artırılması için daha fazla iş forumları, fuarlar ve ticaret heyeti ziyaretlerinin düzenlenmesi gerektiği belirtildi. Üst düzey iş insanlarının katılımıyla yapılacak iş görüşmeleri ve müzakerelerin önemi vurgulandı.

Büyükelçi Mustafa Elgelaib burada yaptığı konuşmada, “Cumhurbaşkanı Nezaket Emine Atasoy ve heyetiyle görüşmek bizim için onurdur. Sayın Cumhurbaşkanı Atasoy’un yürüttüğü projeleri yakından takip ediyor ve çalışmalarını takdirle karşılıyoruz. Bize yaptıkları bu ziyaretin daha fazla Türk iş insanının Libya’yı tercih etmesine vesile olmasını temenni ediyoruz.” ULUSKON Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy, “Libyalı işadamları Türkiye’de her zaman hoşgörüye ve işbirliğine açık bir ortamda ağırlanacaklardır. İki ülke arasındaki dostluk ilişkilerinin güçlenmesini her zaman destekleyeceğiz. ULUSKON olarak Libya’nın kalkınması için her fırsatı değerlendirmeye hazırız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu