Oyunlar

iPhone 15 Pro’da Yayınlanacak Başlıca Oyunlar: 2023

 
Geçtiğimiz günlerde duyurulan yeni iPhone 15 cihazı güçlü bir çıkış yapmaya hazırlanıyor. Bu cihaz güçlü işlemcilerle donatılmış ve PC’de oynadığımız veya diğer konsollarda deneyimlediğimiz gerçekten büyük ölçekli oyunları sunuyor. iPhone 15 Pro sürümünde 4 farklı oyun yer alıyor. Bu 4 farklı oyun aslında oyuncular tarafından çok seviliyor ve oynanıyor.
 
Bu listemizde iPhone 15 Pro cihazına gelecek oyunları derledik. Burada hem oyundan hem de cihazın özelliklerinden bahsettik. Detaylar burada:
 
iPhone 15
 
 
 
Apple Etkinliği kapsamında duyurulan yeni cihaz elbette hem kullanıcıların hem de oyun tutkunlarının ilgisini çekecek türden. Cihazda A17 Pro adı verilen bir işlemci yer alıyor ve bu işlemci hem teknik iyileştirmeleri hem de iyileştirmeleri cihaza aktarıyor. Bu işlemciyle yoğun güç gerektiren oyunlar oynayabilir ve yeni deneyimler kazanabilirsiniz. Cihaz ile hem artırılmış gerçeklik hem de normal oyun deneyimini daha üst düzeyde deneyimleyebilirsiniz. İlginç bir promosyonun da eşlik ettiği bu cihaz, kullanıcıların merakla beklediği modeller arasında yer alıyor. Elbette ülkemizde satış fiyatlarının oldukça yüksek olması nedeniyle pek çok oyuncu bu cihaza ulaşmakta zorluk çekiyor. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi bu cihaz 4 farklı oyunla kullanıcılarla buluşmaya hazırlanıyor.
 
Duyurulan oyunlar arasında Resident Evil 4 Remake, Resident Evil Village, Assassin’s Creed ve Death Stranding’in Director’s Cut versiyonu yer alıyor. Bu oyunlar elbette hem PC’de hem de konsollarda oynanabiliyor. Bu oyunların taşınabilir bir cihazda bulunması gerçekten hem oyuncuların hem de cihaz sahiplerinin ilgisini çekecektir. Çünkü bu oyunlar kapsamları gereği boyut olarak büyüktür ve sundukları içeriklerle oyuncular tarafından sevilmektedir. Elimizdeki küçük bir telefon cihazında bu üretimleri görmek oldukça şaşırtıcı ancak bu belki gelecekte bir standart haline gelebilir.
 
Geliştirici ekipler ve yayıncı firmalar artık oyunlarını tüm platformlarda yayınlamaya özen gösteriyor. Çünkü tek bir platformda lansman yapılması, oyunu yalnızca o platformun sahiplerinin oynayacağı anlamına geliyor. Dolayısıyla bu oyunların birden fazla platformda yayınlanmasıyla tüm kullanıcılar bu oyunlara ulaşabiliyor, böylece hem satış hem de kâr açısından daha fazla gelir elde ediliyor. Durum böyle olunca elbette firmalar da bu bağlamda yeni gelişmelerle oyunlarını hem yeni cihazlarda hem de eski cihazlarda yayınlamaya çalışıyor. Artık bu oyunlar en yeni iPhone 15 telefonuna da gelmeye hazırlanıyor ve bu oyunlar hem büyük firmalar tarafından üretiliyor hem de oyuncular tarafından çok sevilen ve oynanan yapımlar arasında yer alıyor.
 
Oyunların taşınabilir cihaza nasıl aktarılacağı merak konusu
 
 
 
Elbette burada cihaz detaylarına pek fazla yer vermiyoruz. Dün yapılan duyuruyla zaten bu özelliklere erişmiş oldunuz. Öte yandan oyunların içeriklerine de bir göz atmakta fayda görüyorum. Bunun dışında oyunlar hakkında aklınıza takılan sorular varsa yorum kısmında belirtebilirsiniz. Ayrıca bu oyunların yeni iPhone 15 Pro cihazı için nasıl optimize edileceği de merak konusu. Bu soru elbette birçok kişinin aklındadır ancak şu an için herhangi bir teknik bilgimiz olmadığından cevabını bu oyunların çıkmasıyla birlikte bekliyoruz. Oyunların kapsamı gereği oldukça keyifli deneyimler yaşayabiliyoruz ve bu oyunları daha önce hem konsollarda, hem el konsollarında hem de PC platformunda deneyimledik. Artık yeni bir saldırıyla bu oyunlar taşınabilir cihazlara da yayılıyor. Bu konuda sizlere bu oyunların bize neler sunduğu hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Elbette oyunlar hakkında bilginiz varsa konuyu burada sonlandırabilirsiniz.
 
Resident Evil 4 Remake (Bu yıl içerisinde)
 
 
Resident Evil 4’ün remake versiyonu olan bu proje elbette bizlere gelişmiş sistemler ve modernleştirilmiş oynanış içerikleri getiriyor. Oyunda biyolojik felaketin üzerinden 6 yıl geçmiş bir dönemde yer alıyoruz ve bulunduğumuz şehri dış tehditlere karşı korumaya çalışıyoruz. Burada 6 yılda büyük bir felaket yaşandı ve bu felaketten sağ kurtulanlardan biri de elbette Leon S. Kennedy. Bu karakterle ilerleyebildiğimiz yapımda irili ufaklı düşmanlarla karşılaşabiliyoruz, farklı bölgeleri istediğimiz gibi onlara doğru ilerleyerek keşfedebiliyoruz, kaynakları yöneterek envanterimizi istediğimiz gibi yönetebiliyoruz ve burada hayatta kalmaya çalışıyoruz. , elimizdeki görevleri yerine getirmeye başlıyoruz. Oyunda hikaye odaklı ve ilgi çekici bir yapı bizlere aktarılıyor.
 
Elbette hikaye yapısıyla oyuncular bu oyunda yerlerini alabiliyor ve aynı zamanda geliştirilmiş oynanışıyla Remake versiyonu bize gerçekten keyifli bir deneyim yaşatıyor.
 
Remastered versiyonların ustası olan Capcom, birçok remake versiyonla karşımıza çıkıyor. Elbette bu versiyonlar gerçekten ilgi çekici detaylarla bizlere sunuluyor. Gerçek anlamda tam bir remake versiyonu diyebileceğimiz oyunlar olan bu projeler, oyuncular tarafından çok seviliyor ve en çok satan remake versiyonları arasında yer alıyor. Elbette pek çok oyuncu ve oyuncu topluluğu bu remake versiyonlara farklı gözlerle bakıyor ancak Capcom ekibi gerçekten bu remake versiyonlara güzel bir bakış açısı bırakmış. Bu nedenle oyuncular artık bu takıma tamamen güveniyor ve bu takımdan gelecek re-prodüksiyon versiyonlarını bekliyorlar. Elbette bu versiyonlar her firmaya göre farklı fiyatlandırılıyor. Bazıları grafikleri ve ortamı tamamen yenileme konusunda atılım yaparken, bazıları ise yalnızca oynanış ve hikaye içeriğinde daha fazla iyileştirme yapıyor. Elbette bu içerikler firmadan firmaya farklılık göstermektedir. Dolayısıyla üretilen bu versiyonların temelde oyunun orijinal yapısını koruması ve aynı zamanda günümüz teknolojisine uyarlanması gerektiğini söyleyebiliriz. Ancak bu sayede bu ürünler beğeniliyor ve popülerleşiyor.
 
 
 
Oyuncular tarafından sevilen bir yapım olan Resident Evil 4 remake bizi klasik köy ortamına aktarıyor ve elbette biz de bu köy ortamından güvenli bir şekilde çıkmak için elimizden geleni yapmak üzere yola çıktık. Yukarıda da belirttiğim gibi oyunda farklı bölgelere ilerleyebiliyoruz, bu bölgelerdeki kaynakları toplayıp burada anlatılmamış sırları ortaya çıkarabiliyoruz. Yine oyunun orijinal yapısından aşina olduğumuz tüccarlar da bu oyunda yer alıyor ve silah geliştirmeleri yapıp, mühimmatımızı dilediğimiz gibi yenileyebiliyoruz. Bunun dışında ilerledikçe bir yandan hayatta kalmaya çalışırken diğer yandan da düşmanların saldırılarından kaçmaya çalışıyoruz. Bildiğiniz gibi oyunda hem yakın dövüş hem de menzilli dövüş mekanikleri bulunuyor ve bu dövüş mekanikleri arasında dilediğiniz zaman geçiş yapabiliyorsunuz. Elinize bir bıçak veya silah alıp düşmanlara doğru yürüyüp onları yenebilirsiniz. Oyunda yine gizlice ilerlemeyi deneyebiliyorsunuz, dilerseniz doğrudan aksiyona geçebiliyorsunuz ya da kapalı bir şekilde düşmanları ortadan kaldırabiliyorsunuz. Geniş özgürlükler sunan oyunda bize daha doğrusal bir yapı aktarılıyor ve bu doğrusal yapı sayesinde hikayeyi istediğimiz şekilde deneyimleyebiliyoruz. Genel anlamda oyun tamamen yeniden üretilmiş bir versiyon olarak karşımıza çıkıyor ve bu prodüksiyon versiyonunun oyuncular tarafından gerçekten çok sevildiğini ve yapımın devamının oyuncuları beklediğini söyleyebiliriz.
 
Resident Evil Village (Bu yıl boyunca)
 
 
 
Serinin 8. oyunu ve devamı olan Resident Evil Village, oyuncuları ürpertici bir bölgeye gönderiyor ve bu bölgede bizi devasa bir kale karşılıyor. Bu kalede dilediğimiz gibi ilerleyebilir, kalenin çevresini keşfedebilir ve burada bulunan ilginç eşyalarla karşılaşabiliriz. Oyun özünde bize hem hayatta kalma hem nişancılık hem de aksiyon içeriği sunuyor. Ayrıca oyunda çeşitli bulmacalar da yer alıyor. Tabi bu bulmacaları çözebilmek için hem çevreyi keşfetmemiz hem de çevremizdeki düşmanları ortadan kaldırmamız gerekiyor. Oyundaki bulmacalar sayesinde etrafı keşfetmemiz gerekiyor ve aslında oyunun bizi keşfetmeye zorladığını görüyoruz ancak oyunun keşif unsurları gerçekten dikkat çekici ve farklı şeylerle karşılaştığımızı ve karşılaştığımızı görebiliyoruz. her an farklı pasajlar. Dolayısıyla bu kısım aslında bize çok ilginç bir durumu yansıtıyor.
 
Oyun klasik serinin özelliklerini içeriyor. Yani oyunda hem uzak hem de yakın dövüş mekanikleriyle ilerleyebiliyor ve mermilerimizi bu kapsamda sayabiliyoruz. Oyunda sınırlı sayıda kaynakla ilerlemeye başlıyoruz ve aynı zamanda mutlaka etraftaki kaynakları da toplamamız gerekiyor. Bu kaynakları dilediğimiz gibi birleştirip hayatımızı yenileyebilecek bitkiler üretebildiğimiz gibi cephanemizi artırabilecek çeşitli ürünler de üretebiliyoruz. Oyundaki crafting mekanikleri sayesinde bu işlemleri gerçekleştirebiliyor ve bu sayede yeni mühimmat ve yeni içeriklerin kilidini açabiliyoruz. Oyundaki envanter ve kaynak sistemi sayesinde cephanelerimizi sayabiliyor, ilerleyebiliyor ve düşmanlara karşı tavrımızı burada gösterebiliyoruz. Oyunda kaygı ve aksiyonun dozu sürekli artıyor ve bu bağlamda hem ürkütücü hem de korkutucu içeriklerle karşılaşabiliyoruz. Dolayısıyla oyunda kaygı unsurları da mevcut ve etraftaki harabelerin de bu kaygı unsurlarına katkıda bulunduğunu söyleyebiliriz.
 
 
 
Hikaye odaklı, birinci şahıs aksiyon yapısıyla birleştirilmiş ve burada Ethan Winters isimli karakteri kontrol ediyoruz. Elbette serinin diğer oyunlarında da karşımıza çıkan bu karakter burada farklı bir hikayeyle karşımıza çıkıyor ve karakterin neler yaşadığını burada da görebiliyoruz. Diziden aşina olduğumuz çeşitli karakterler de karşımıza çıkıyor ve bu karakterlerle hikaye kapsamında tanışabiliyoruz ve hikaye akışı gerçekten ilginç bir şekilde ortaya çıkıyor. Oyun daha doğrusal bir yapıya sahip ve bu şekilde çevreyi keşfetmeye başlıyoruz. Hayatta kalma deneyiminin kaygı unsurlarıyla harmanlandığı yapımda huzurlu bir hayat yaşayan ana karakterimiz bir anda kendini her şeyin altüst olduğu bir yerde buluyor ve eşi Mia ile macera başlıyor. Yeni bir hayata başlamak isteyen bu çift, başlarına gelen büyük bir trajedinin ardından ne yazık ki kendilerini belirsizlik içinde bulur.
 
Oyuncular ana karakterle diledikleri gibi ilerleyebilir, sağa sola hareket edebilir, çeşitli sırları açığa çıkarabilirler. Serinin diğer oyunlarında olduğu gibi burada da satın alabileceğiniz ve tüccarlarla yakın dostluklar kurabileceğiniz çeşitli karakterler bulunuyor. Bu karakterlerden dilediğiniz gibi alıp satabilir, etrafta bulduğumuz kaynakları satarak daha fazla para kazanabilirsiniz. Bu parayla hem mühimmat hem de gelişmiş silahlar satın alabilirsiniz. Oyunda ne kadar gelişmiş silah ve mühimmatınız varsa, düşmanları o kadar hızlı ve etkili bir şekilde ortadan kaldırabilir ve böylece hayatta kalma gereksinimlerini karşılayabilirsiniz. Oyunda ana karakterimizle geniş bir alana ilerleyerek bu alanda neler olup bittiğini öğrenmeye başlayabiliyoruz.
 
Assassin’s Creed Mirage (2024 başı)
 
 
 
Ubisoft’un oyunculara sunacağı Assassin’s Creed serisinin yeni oyunu Mirage, Apple etkinliği kapsamında cihaza çıkacak oyunlar arasında yer alıyor. Yukarıda bahsettiğim iki farklı oyunun dışında bu oyun da cihazda yerini almaya çalışıyor. Oyunun normal şartlarda 5 Ekim’de hem PC platformu hem de konsol oyuncularına sunulması bekleniyor. Mirage’ın iPhone 15 Pro cihazına 2024 yılının başlarında gelmesi planlanıyor. Yine belirttiğim gibi bu cihazda bu yıl iki farklı oyunun yayınlanması planlanıyor.
 
Assassin’s Creed Mirage oyununa bakacak olursak oyunda Basim adında bir karakter bulunmaktadır. Bu oyunda bu karakterin neler yaşadığını deneyimleyebiliyoruz, istediğimiz zaman yankesicilik yapabiliyor, çeşitli görevleri gerçekleştirebiliyoruz. Oyunda geçirdiğimiz süre boyunca bu karakter ile ilerleyebiliyor ve Bağdat şehrinde dilediğimiz gibi dolaşabiliyoruz. Oyun, serinin diğer oyunlarına göre daha küçük ve minimal bir formda karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla oyun sadece Bağdat şehrinde bulunuyor ancak Bağdat şehri içindeki bölgeler farklı görünüyor ve bu bölgeleri istediğimiz gibi keşfedebiliyoruz. Oyundaki geliştirici gruba göre Bağdat şehrinin belli bir kısmına dışarıdan ulaşılabiliyor ve orada keşfedilecek alanların olduğu söyleniyor. Oyunda diğer klasik seri oyunlarında olduğu gibi Basim isimli karakterin suikastçı olma yolunu deneyimleyebiliyoruz ve bu bağlamda öncelikle bu karakterin başına ne geldiğini öğrenip hikayenin nereye gideceğini görebiliyoruz.
 
 
 
Mirage’da bulunduğumuz süre içerisinde o ve bu karakter, Gizliler adlı bir örgüte katılıyor ve tabi ki de tanıdığımız suikastçı örgüt olarak Gizliler adlı bir örgüt karşımıza çıkıyor. Oyunda bu organizasyona katılarak çeşitli görevleri üstlenebiliyor ve hem ana görevler hem de yan görevler aracılığıyla dilediğimiz gibi ilerleyebiliyoruz. Oyun, serinin köklerine dönmesiyle ön plana çıkıyor, bu da ilk Assassin’s Creed oyunlarında yer alan mekaniklerin oyunda yer alması anlamına geliyor. Ama elbette bu mekanikler bu oyunda daha gelişmiş ve daha güzel bir biçimde bulunuyor. Serinin köklerine dönmeye hazırlanan bu oyunla birlikte oyuncular da elbette bu oyunu bekliyor ve uzun süredir bu oyun, etkinlik kapsamında sunulan hem tanıtımlarla hem de demolarla büyük ilgi görüyor. Sorularına cevap almaya ve bu bölgeye adaleti getirmeye çalışan Basim isimli karakter ile oynadığınız oyunda kendi kaderimizi belirliyoruz ve istediğimiz şekilde ilerlemeye başlıyoruz.
 
Oyunda istediğimiz şekilde ilerlemekten kastım; Bir göreve başladınız, bu görevi dilediğiniz şekilde yerine getirebilirsiniz. Yani o görevi kesinlikle yapmanız gerekiyor, ancak o göreve yaklaşma şeklinizi tamamen belirleyebilirsiniz. Yani oyunda dilediğiniz gibi gizlice düşmanlara yaklaşabiliyor veya doğrudan aksiyona dalarak düşmanları ortadan kaldırabiliyorsunuz. Bu tamamen oyun tarzınıza ve tercihlerinize göre değişir. Aynı zamanda aksiyon içerisinde çeşitli sis bombaları mevcut ve bu sis bombaları ile gizlilik içinde daha etkili kullanabiliyorsunuz ve bu sis bombaları ile her şeyi dumanlayıp düşmanları tek seferde yok edebiliyorsunuz. Oynanışı değiştiren ve şekillendiren bu faktörlerle oyun, bize daha da keyifli bir deneyim sunmayı amaçlıyor.
 
 
 
Serinin ikonik özellikleriyle birlikte karşımıza çıkmaya hazırlanan oyun, oynanışı şekillendiren daha da fazla öğeyi bünyesinde barındırıyor ve bu öğelerle elbette bu bağlamda platform becerilerinizi de sergileyebilirsiniz. Yine serinin diğer oyunlarından aşina olduğunuz platform unsurları bu oyunda da mevcut ve dilediğiniz gibi binaların üzerine çıkıp çatıdan çatıya atlayabiliyorsunuz. Bir özelliği daha unutmayalım; Serinin ilk oyunlarından aşina olduğumuz çatılardaki saman yığınlarına ya da bilinmeyen açıklıklara saklanma mekanikleri bu oyunda da yer alıyor. Dolayısıyla bu bölümleri ve gizli alanları düşmanlardan kaçmak için kullanabiliyorsunuz ve dolayısıyla gizli bölümlerin de ön planda olduğunu söyleyebiliriz. Merakla beklenen oyunlar arasında yer alan bu ürün, 2024’ün başlarında 15 Pro cihaza gelmeye hazırlanıyor. Elbette bu oyunu telefonlarda görmek de oldukça ilginç olacak. Bakalım bu oyunu cihazlarda nasıl bir performansla deneyimleyebileceğiz. Bunu her zaman birlikte göreceğiz.
 
Death Stranding Yönetmenin Kurgusu (Bu yılın sonlarında)
 
 
 
Hideo Kojima tarafından biz oyun severlerin beğenisine sunulan ve ilk olarak hem konsol hem de PC platformuna çıkan bu yapım, şimdi de iPhone 15 Pro cihazına gelmeye hazırlanıyor. Bu oyun 2023 yılında belirtilen taşınabilir cihaza gelmeye hazırlanıyor ve kapsamı gereği bu ürünün bu cihazda nasıl oynanacağı elbette merak konusu. Oyunun bu yıl geleceği belirtiliyor ancak tam olarak ne zaman çıkacağını söyleyemiyoruz. Çünkü henüz resmi bir detay verilmedi. Oyunun bu versiyonu daha gelişmiş ve daha fazla içerikle birlikte geliyor ve yönetmenin kurgu versiyonu oyuncular tarafından gerçekten sevilen bir paket olarak bizlere sunuluyor.
 
Oyun açık bir dünyada geçiyor ve geleceğin teması bizlere aktarılıyor. Burada Sam Bridges isimli karakteri kontrol ediyoruz ve bu karakter ile kargo taşımacılığı işine geçiş yapabiliyoruz. Kargo taşımacılığıyla birlikte eleştirilerin de odağında olan bu yapımın arka planındaki hikaye elbette pek çok oyuncunun ilgisini çekiyor. Bu hikaye kapsamında tabi ki bu kargo taşıma işine güvenenler de var ve eğer arka plandaki hikaye olmasaydı pek çok oyuncunun bu oyunu bırakıp bir kenara atacağını düşünüyorum. Bunun dışında oyundaki hikayeler ve karakterler gerçekten unutulmaz bir şekilde bizlere sunuluyor. Burada ilginç varlıkların ve yaratıkların ortaya çıktığını görüyoruz ve elbette onları yok etmek için elimizden geleni yapmak üzere yola çıkıyoruz. Oyunda alışılagelmiş düşmanların yanı sıra gerçekten ilgi çekici ve doğaüstü yaratıkların da bulunduğunu, oyunda zaman zaman örtülü olarak ilerleyebilsek de bazen kendimizi işlerin içinde bulabildiğimizi görebiliyoruz.
 
 
 
Öteki dünyadan tuhaf yaratıkların üretilmesinde de kapsamlı özelleştirmeler ve seçenekler mevcut. Oyunda öncelikle belirtilen yükleri bir yerden başka bir yere taşımamız gerekiyor ve bu yükleri istediğimiz şekilde yönetebiliyoruz. Yani kargonun üst üste binme şeklini tamamen tespit edebiliyoruz ve bu bağlamda karakterinizi istediğimiz şekilde yönlendirebiliyoruz. Oyunda açık bir dünya var ve açık dünyada dağlardan, tepelerden geçmeden dolaşabiliyorsunuz ve elbette bazı bölgeleri aşmak için yanınıza faydalı araçlar almanız gerekiyor. Örneğin bir dağ yamacına tırmanmak için dağcılık ekipmanına ihtiyacımız var, sonrasında bu yerlerden geçerken zorluk yaşayabiliriz. Ancak oyun esnasında bu gibi durumlarda elbette otomatik olarak iplerin burada olduğunu görebiliyoruz ve bu sayede üzerine çıkabiliyoruz. Ayrıca tekrar geçmemiz gereken köprüler, aşmamız gereken zorlu kısımlar ve daha fazlası bizlere aktarılıyor ve ilerledikçe farklı düşmanlarla karşılaştığımızı görebiliyoruz.
 
 
 
Yukarıda bahsettiğim 4 farklı oyun iPhone 15 Pro cihazına gelmeye hazırlanıyor ve güçlü bir şekilde çıkış yapmaya hazırlanan bu cihaz elbette birçok soru işaretini de beraberinde getiriyor. Çünkü oyunlar aslında kapsamları gereği büyük boyutlarda ve taşınabilir cihazlara nasıl taşınacakları şu an için bilinmiyor.
 

Peki bu oyunları nasıl değerlendiriyorsunuz? Bu tür oyunlar gerçekten taşınabilir cihazlarda oynanabilir mi? Yorumlarda ne düşündüğünüzü bize bildirebilirsiniz.

korkuteliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort